Wycieczka na skrzyżowanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

Kategoria: Aktualności  Autor: Justyna
Październik 22nd, 2013

P1210618W ciepły, słoneczny, październikowy dzień, funkcjonariusze  Straży Miejskiej p. Beata Łagowska oraz  p. Janusz Pyka odwiedzili nasze przedszkole i wybrali się z 5 i 6 latkami na wycieczkę. Celem wycieczki było utrwalenie wiadomości dotyczących bezpiecznego poruszania się poza przedszkolem.

Przed wyjściem przedszkolaki otrzymały  upominki-odblaskowe opaski na rękę . Dzieci obserwowały ruch uliczny i utrwalały zasady obowiązujące na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji oraz na rondzie. Funkcjonariusze przekazali dzieciom bardzo ważne zasady dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przedszkolaki zaobserwowały też mnóstwo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie.
W drodze powrotnej do przedszkola  dzieci  podziwiały park w jesiennej szacie i doskonale bawiły się, brodząc po „dywanie” z liści. Szczęśliwe  i zadowolone  wróciły do przedszkola. Za wspólne spotkanie i przekazaną wiedzę, serdecznie podziękowaliśmy wręczając własnoręcznie wykonane obrazki. (Oprac. I. Barnaś)