Wrażenia z naszej pierwszej wystawy

Kategoria: Aktualności  Autor: Justyna
wrzesień 21st, 2015

0Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała wystawę „Kolorowy świat – kolorowe wakacje” w ramach programu „Lato z książką”.
Z grupą dzieci 5-6 letnich obejrzeliśmy efekty wakacyjnej pracy dzieci- czytelników miejskich bibliotek.Przeniesienie treści lektur na grunta prac plastyczno- technicznych przyniosło bajeczne rezultaty dosłownie i w przenośni. Ale po kolei, najpierw krótkie przywitanie, rozmowa z panią Katarzyną Opiołą, potem „pociągiem” z książkami- wagonikami w dłoniach zwiedzamy i oglądamy. Oczy same się śmieją, przecież o to chodziło! W książkach można spotkać Indian, zachwycić się lasem, bajkowymi motylami, długo można by pisać – proszę obejrzeć zdjęcia!!!
Idąc za ciosem, dwa dni później wybraliśmy się do osiedlowej biblioteki by założyć kartę biblioteczną naszej grupy. Pani Beata Mazur przyjęła nas bardzo ciepło i fachowo wyjaśniła wszystkie zasady korzystania z wypożyczalni. Zatem z kilkoma książkami i nową wiedzą wróciliśmy do przedszkola zarażeni „wirusem” czytania.
Oby ta „infekcja” trwała jak najdłużej, bo „Sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książki”. (Oprac. W. Skoczek)